Co warto wiedzieć o karmieniu mlekiem modyfikowanym?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że specjaliści rekomendują, by kobiety karmiły dzieci piersią. Nie wszystkie panie mają jednak takie możliwości. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet i ich pociech stworzyli mleko modyfikowane, które jest idealnie dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Godny uwagi jest fakt, że obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszy się produkt Nestle nan optipro (zdrowa żywność).

Kiedy karmienia mlekiem modyfikowanym będzie dobrym rozwiązaniem? 

Należy mieć świadomość, że niektóre kobiety mają problem z przystawieniem, a także przyssaniem buzi swojej pociechy do piersi. Ponadto młoda mama może zmagać się z problemami zdrowotnymi, które nie zostały wcześniej zdiagnozowane. Doskonałymi przykładami mogą być niektóre zespoły metaboliczne czy niewłaściwa gospodarka hormonalna. Nie można zapomnieć, że występują także medyczne przeciwwskazania do karmienia. Mogą to być: zakażenie wirusem HIV czy gruźlica. Karmienie mlekiem modyfikowanym może być uzasadnione w przypadku braku wsparcia kobiety ze strony starszych dzieci czy dalszych członków rodziny. Warto wiedzieć, że nadmierny stres, strach mogą przyczynić się do opóźnienia wypływu mleka. 

Kiedy jeszcze kobietom rekomendowane jest karmienie mlekiem modyfikowanym?

Warto wiedzieć, że w przypadku niemowlęcej żółtaczki, dziecko będzie praktycznie cały czas spało, co uniemożliwia kobiecie prawidłowe karmienie piersią. Kobieta może także przyjmować różne leki, których odstawienie na czas karmienia piersią, mogłoby stanowić ogromne ryzyko dla jej zdrowia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dziecko mogło zostać wypisane do domu, gdy u przedstawicielki płci pięknej wystąpiły komplikacje poporodowe. W rezultacie kobieta musiała dłużej zostać w szpitalu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą wystąpić sytuacje polegające na tym, że mama z różnych powodów nie będzie chciała karmić dziecka piersią. Jest to spowodowane przede wszystkim czynnikami psychologicznymi. Nie mogą być one w żaden sposób oceniane negatywnie przez osoby postronne. Mama powinna jednak uzyskać informację na temat mleka modyfikowanego, którym dziecko ma zostać karmione.