Jakie właściwości i zalety ma mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest preparatem, którego zadaniem jest zastąpienie mleka matki. Produkt jest bowiem maksymalnie zbliżony do niego, jeżeli chodzi o skład. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo mlek modyfikowanych. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Nestle nan optipro (sklep spożywczy online).

Na jakie mleko modyfikowane warto się zdecydować?

Rekomendowane jest przed podjęciem decyzji uwzględnienie wieku dziecka. W najprostszym możliwym ujęciu skład produktu będzie zmieniał się w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju jest pociecha. Przykładowo mleko początkowe doskonale zda egzamin w przypadku niemowląt czy noworodków w pierwszych tygodniach życia. Należy mieć świadomość, że produkt może być stosowany nawet do 6 miesiąca. Z kolei mleko następne przeznaczone jest dla niemowląt od 7 miesiąca życia. Produkt jest bowiem w najprostszym możliwym ujęciu znacznie mniej zmodyfikowany w porównaniu do mleka początkowego. Dziecko posiada już wtedy zdecydowanie lepiej przystosowany układ trawienny. Dieta może zostać dodatkowo rozszerzona o pokarmy uzupełniające. Z kolei mleko junior może być bez większego problemu stosowane nawet od 12 miesiąca nawet do 3 roku życia. Godny uwagi jest fakt, że organizm będzie wtedy już tolerował krowie mleko. 

O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze mleka modyfikowanego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w sytuacji, gdy u dziecka zostanie stwierdzona przejściowa lub stała nietolerancja laktozy, można podać dziecku po konsultacji z lekarzem mleko, które będzie praktycznie całkowicie jej pozbawione lub będzie zawierało ograniczoną zawartość wspomnianego składnika. Należy pamiętać, że w przypadku podjęcia przez rodzica takiej decyzji, muszą zaistnieć ku temu wyraźne wskazania. Jest to spowodowane tym, że naturalne mleko kobiety zawiera laktozę. Jeżeli przedstawicielka płci pięknej będzie miała jakąkolwiek wątpliwość związaną z wyborem mleka modyfikowanego, zalecane jest skonsultowanie się z pediatrą.